איפה הכסף?

הקטע הזה שרואה החשבון מספר לך שיש רווח בעסק ושהמספרים נראים טוב ומבט בחשבון הבנק אומר לך – מה רווח? איפה רווח? מוכר לך? אז זה לא קורה רק לך זה קורה לכולם וזה קורה בגלל השיטה.

 

השיטה שבה מחושב מה שרואה החשבון שלך מגדיר כרווח לוקחת בחשבון רק את ההוצאות שהרשויות לוקחות בחשבון. הרבה פעמים יש הוצאות שמוכרות רק חלקית או הוצאות שלא מוכרות כלל אז הן לא מקבלות ביטוי בדו"ח השנתי והן יוצרות תמונה לא אמיתית. אבל התמונה האמיתית נמצאת בחשבון הבנק שלך. משם הכסף יצא במלואו. הרי לא שילמת לחברת הסלולר 25% מהחשבון כי זה מה שמוכר למס, נכון? שילמת את הסכום המלא. אם למדת לימודי תעודה שנחשבים "הון" והם לא מוכרים למס, שילמת עליהם מחיר מלא נכון? הרווח בדוח השנתי הוא רווח חשבונאי – ועליו יש גם מיסים. הכסף שיש לך בחשבון הבנק ונשאר לך אחרי כל ההוצאות שבאמת הוצאת ואחרי המיסים ואחרי ששילמת לעצמך משכורת – רק הכסף הזה הוא הרווח שלך.

 

לכן חשוב מאוד לדעת כמה כסף יוצא באמת מחשבון הבנק שלך וכשמקבלים החלטות פיננסיות, להתייחס אל הסכום הזה.

 

וכשרואה החשבון מספר לך על רווח בעסק – לקחת בחשבון – שנשאר לך בערך חצי מהסכום הזה כשכר לעצמך וכרווח.

 

בעסקים – חשוב להסתכל למספרים האמתיים בעיניים

 

הפער הזה הוא הסיבה שלמעלה מחצי מיליון עסקים בעולם עברו לנהל את הכספים שלהם לפי שיטת פרופיט פירסט שהיא שיטה תזרימית ולא חשבונאית. השינוי הזה מאפשר להם לעבוד עם נתוני אמת, לקבל החלטות מושכלות ולהצמיח עסק רווחי באמת.

 

5 / 5. 1

דילוג לתוכן